Ontdek

Er groeien meer wortels op een hectare dan faunafonds denkt

15 februari 2012 om 14:26 • Aangepast 2 oktober 2025 om 13:04

Een wortelboer uit Schaijk kan een forse vergoeding tegemoet zien voor schade die dassen en reeën op zijn akkers hebben aangericht.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het faunafonds wilde hem een paar jaar geleden ongeveer 4000 euro betalen. De boer vond dat te weinig en stapte naar de rechter. Hij won en het faunafonds kwam toen uit op een bedrag van bijna 38.000 euro.
Juridisch gevechtDat was volgens de boer nog niet genoeg en hij ging in beroep bij de Raad van State. Het werd een juridisch gevecht over hoeveel bossen wortels er op een hectare groeien. En hoeveel één zo'n bos dan opbrengt.
Volgens de akkerbouwer is dat veel meer dan het faunafonds denkt. En woensdag kreeg hij gelijk van de Raad van State. Die heeft niet het schadebedrag bepaald maar wel dat het faunafonds opnieuw moet gaan rekenen.
Volgens een woordvoerster van de Raad van State ligt het voor de hand dat het bedrag hoger uitkomt dan 38.000 euro.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.