Nieuw wereldrecord voor Etten-Leur?
Maandag zullen deelnemers van het 26e MaMi spektakel een nieuwe wereldrecordpoging doen. Dit jaar staan er ruim 3500 emmers klaar voor het wereldrecord 'Emmertrommelen'. Op de Oude Bredaseweg en de Markt in Etten-Leur zullen zij vanaf 14:00 uur proberen het wereldrecord te verbreken.
Elke deelnemer krijgt een gratis emmer en pollepel uitgereikt. Zodra de laatste emmers en lepels zijn uitgedeeld, zullen de deelnemers vijf minuten gaan trommelen. Daarna zal duidelijk worden of Etten-Leur het bestaande record, met 594 personen in handen van Carnavalsvereniging 'Nie Perse' uit Berghem, heeft veroverd. De kans is groot want de organisatie heeft ruim 3500 emmers en lepels klaar staan om uit te delen.
Recordhoofdstad van de wereldElk jaar weer organiseert de Stichting MaMi Etten-Leur tijdens de maandag van carnaval een wereldrecordpoging. De bedoeling is elke keer zoveel mogelijk mensen actief en kosteloos deel te laten nemen aan een gezamenlijke recordpoging. De afgelopen 25 jaar hebben de deelnemers aan het spektakel al de meest uiteenlopende wereldrecords gevestigd.
Enkele hoogtepunten zijn: ‘ Stokpaardje rijden’ (2751 deelnemers in 2010). Dit record is nu ook officieel erkend door het Guiness Book of Records. ‘De grootste klompendans’ (3408 dlnrs. in 2008), en ‘de langste polonaise’ (3361 dlnrs. in 1987). Daarom noemt Etten-Leur zich ook wel: Recordhoofdstad van de wereld! De spektakels zijn elk jaar goed voor een gezellige drukte. In totaal verwacht de organisatie zo’n 7.000 - 9 .000 bezoekers.
