Brabantse game-industrie streeft naar wereldwijd succes
"Het valt of staat bij een geweldig en vaak simpel idee", vertelt docent Carlos Santos. "Door de opkomst van smartphones is het maken van een succesvolle game enorm gestegen. Het hoeft allemaal grafisch niet overweldigend te zijn, als het maar aanslaat."
Mobiele revolutieAbstraction Games in Valkenswaard probeert ook in te spelen op die mobiele revolutie. Zo maakten ze het spelletje 'Potpourri' voor op de iPhone. "Het is nog geen doorslaand succes", zegt Ralph Egas van Abstraction Games. "Maar we hebben van deze eerste poging veel geleerd. We zijn inmiddels met een nieuwe game bezig. En dan zou het zo maar kunnen lukken."
FestivalsNiet ieder gamebedrijfje in Brabant zet in op de mobiele games. "Wij maken games, die je met een groep van drie tot zeven mensen moet spelen", zegt Rohan van den Braak van BlewScreen. "Samen met je vrienden op een festival, voor een projectiescherm en dan letterlijk een game doorlopen. Dat is pas een ervaring", vertelt Rohan. "En als het geen succes wordt, jammer dan. Dit vind ik gewoon leuker dan mobiele games."