Veerle Slegers (SP) twijfelt nog over toekomst in Tilburgse raad
Of ze doorgaat hangt volgens Slegers af van haar inkomen. Ze draagt nu weer geld af aan de partij, maar dat betekent dat ze extra werk moet zoeken om haar inkomen aan te vullen. Ze weet nog niet of ze dat werk kan combineren met het werk als fractievoorzitter van de SP in de gemeenteraad. "Ik voel me er knap ellendig over en weet nu niet hoe het verder moet."
75.000 euroSlegers zegt dat ze in haar politieke leven al 75.000 euro in de partijkas heeft gestort. Ze is ook voorstander van een vorm van afdracht, maar wil dat er meer rekening gehouden wordt met de tijd die het mensen kost om in gemeenteraden te zitten. Ze wil daarover een discussie binnen de partij losmaken.
Volgens haar is dat nodig omdat de SP zich steeds meer een bestuurderspartij wil worden. Om dat te bereiken zijn er veel mensen nodig. Volgens haar blijkt onder meer in Dongen hoe lastig dat is. De problemen daar hebben volgens haar 'zeker met de afdrachtregeling te maken'.
Kleine club"Goede mensen vallen af omdat ze zich gewoon niet kunnen permitteren in de gemeenteraad te gaan zitten". De discussie over de afdrachtregeling wordt volgens Slegers tegengehouden door 'een kleine club die de partij heeft opgericht en nog met het hoofd in de jaren tachtig zit'.
Slegers zegt bij de partij te hebben aangegeven dat ze geen tijd meer had voor een betaalde baan naast haar werk in de gemeenteraad en provinciale staten. "Toen zeiden ze dat ik maar minder naar vergaderingen moest gaan en minder stukken lezen."