Bossche kunstenaar JCJ Vanderheyden (83) overleden
Beeldend kunstenaar JCJ Vanderheyden is maandag in Den Bosch overleden. De kunstenaar is 83 jaar oud geworden. Vanderheyden was een van de vooraanstaande kunstenaars die in deze provincie wonen. Vorig jaar exposeerde hij nog in Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam.
JCJ Vanderheyden studeerde aan de kunstacademies in Den Bosch en Maastricht. In 1956 kwam hij terug naar Den Bosch. Hij koos ervoor om daar de rest van zijn leven te blijven. De laatste tijd werd zijn gezondheid minder.
Onderzoekende geestVanderheyden had een onderzoekende geest en zo ontstond een heel divers oeuvre. Hij schilderde abstracte schilderijen maar hield zich ook bezig met fotografie, film en het maken van installaties.
VliegtuigramenVanderheyden maakte veel schilderijen waarop hij experimenteerde met rechthoekige vormen. Bekend zijn ook de schilderijen die hij maakte naar aanleiding van foto's die hij zelf uit het raam nam als hij met een vliegtuig onderweg was.
Vanderheyden heeft in veel belangrijke musea geëxposeerd. Vorig jaar werden twee van zijn werken gestolen uit Galerie 68 in Den Bosch.
