Ontdek
VIDEO

ProRail heeft bomen kappen Geldrop hervat

7 maart 2012 om 14:27 • Aangepast 2 oktober 2025 om 10:05

ProRail heeft woensdag het kappen van bomen hervat langs het spoor in Geldrop. Bewoners keken toe hoe medewerkers hun kettingzagen in de bomen zetten. Het werk heeft een paar weken stilgelegen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Volgens buurtbewoners gaat de kap op dit moment spoedig maar eerlijk. ''We hebben afspraken gemaakt met ProRail en de gemeente dat een rij met bomen naast het fietspad mag blijven staan. Dat gebeurt tot nu toe.'' Toch zijn zij geschrokken van de snelheid waarmee de bomen naar beneden gehaald worden. ''Het gaat allemaal eng hard. Als je ziet dat de bomenkappers maar vijf minuten nodig hebben om een tachtigjarige boom naar beneden te halen dan zal het hier snel leeg zijn.''
ActiesEen van de buurtbewoners heeft in haar eentje zelfs de klus tegengehouden. Mochten de bomenkappers een verkeerde boom omzagen dan zullen een aantal mensen in de wijk opnieuw dwars gaan liggen, zo vertelden zij woensdag.
Afspraken over bomentalIn totaal worden in de wijk Hulst zo'n negentig bomen naast het spoor gekapt. Voor de middag waren de eerste tien bomen al om. Eerder vonden bewoners van de wijk de kap te rigoreus. Na overleg met de gemeente en mensen uit de buurt heeft ProRail besloten een aantal bomen te laten staan. Ook komen er andere bomen. De snoeibeurt is nodig, omdat takken of bomen het treinverkeer in gevaar kunnen brengen. Na de zomervakantie wordt bekeken of er genoeg struiken zijn teruggekeerd. Indien nodig doet ProRail "een aanbod tot opvulling", zo laat de spoorwegbeheerder weten.
Omwonenden onderling oneensOverigens blijken niet alle omwonenden het eens te zijn over hoeveel bomen er moeten wijken. Volgens ProRail zijn er voor- en tegenstanders van de kap achter een aantal huizen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.