Gemeenteraad Helmond akkoord met sloop Speelhuis
Een meerderheid van de Helmondse gemeenteraad is voor de sloop van theater 't Speelhuis. Dat bleek dinsdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering. Theater 't Speelhuis werd eind vorig jaar door brand volledig verwoest.
Volgens veel partijen is herbouw van het theater geen realistische optie. Sloop is onvermijdelijk, zo zei de fractie van Trots op Nederland. Deze partij liet een luchtballonnetje op en stelde voor Joop van den Ende te vragen als adviseur voor een nieuw theater.
Kritiek op wethouderWethouder Jan van den Heuvel kreeg wel veel kritiek op zijn manier van communiceren rond de brand bij het Speelhuis. Zo stak het veel partijen dat de wethouder een persconferentie gaf, waarin hij aankondigde dat sloop onvermijdelijk was.
Die persconferentie was vlak voor een commissievergadering. De fractie van Helder Helmond diende een motie van afkeuring in. De wethouder bood opnieuw zijn excuses over de persconferentie aan. De raad besloot om de motie niet over te nemen.
Eerst betere cijfersHelder Helmond wilde nog niet instemmen met de sloop. GroenLinks wilde ook eerst meer inzicht in hoeveel verzekeringsgeld de gemeente krijgt voordat er met sloop begonnen wordt. Maar de partij ging uiteindelijk toch akkoord. Volgens wethouder Van Mierlo van financiën kan het juist negatieve gevolgen hebben als er resten van het Speelhuis blijven staan. "De verzekering keert het meeste uit als het gebouw gewoon total los wordt verklaard."
De sloop begint vermoedelijk in mei.
PetitieVoor de vergadering werd een petitie met 2500 handtekeningen aangeboden. De ondertekenaars wilden dat de resten van het Speelhuis niet zouden worden gesloopt.
Discussie in zomerDe wethouder schetste dinsdagavond dat het proces nu in twee stappen verder zal gaan. Eerst wil hij met de gemeenteraad discussiëren over de locatie van een tijdelijk theater. In de zomer wil hij praten over een definitief theater.
