RKC Waalwijk onderuit bij Ajax
In de Amsterdam Arena kwam Ajax nogal eenvoudig aan zijn treffers. Zo kon de ongedekte Jan Vertonghen (ex-RKC) na bijna een half uur voetballen van dichtbij een hoekschop bij de korte paal binnenwerken. Na de pauze gooide Siem de Jong het duel helemaal in het slot, toen de aanvaller profiteerde van een verkeerde terugspeelbal van Adil Auassar (2-0).
Weliswaar kreeg RKC in de slotfase middels invaller Roald van Hout een riante kans op een treffer, maar het werd toch Ajax dat nogmaals het net vond. RKC’er Cuco Martina anticipeerde verkeerd en gaf daarmee De Jong een nauwelijks te missen mogelijkheid.
Ajax verdiend gewonnen"In fases geloofde ik in een goed resultaat", analyseerde trainer Ruud Brood na afloop. "Van Hout moet die ene bal maken en misschien geeft Ajax het dan nog weg. Dat deden ze eerder tegen NAC ook. Maar eerlijk gezegd heeft Ajax twee keer zoveel mogelijkheden gehad. Ik vond ons vandaag minder voetballen dan de laatste wedstrijden. Ajax heeft verdiend gewonnen."