Ontdek
VIDEO

Doden busongeluk Zwitserland mogelijk donderdag naar België

15 maart 2012 om 07:53 • Aangepast 25 september 2025 om 07:35

Het Belgische leger zal mogelijk donderdagavond de lichamen van de slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland terugbrengen naar België. Zodra de 22 kinderen en zes volwassenen die om het leven kwamen, geïdentificeerd zijn en de Zwitserse autoriteiten toestemming hebben gegeven, zullen twee transportvliegtuigen de lichamen naar België vliegen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Dat heeft de Belgische minister van Defensie Pieter de Crem gezegd na terugkeer uit Zwitserland. Hij was daar samen met minister-president Elio Di Rupo en andere leden van de regering. De regering besluit in de komende dagen op welke manier de slachtoffers herdacht zullen worden.
IdentificatieDe ouders van de overleden kinderen moeten hun kinderen donderdagochtend identificeren.
Over het lot van een meisje uit Bergeijk is volgens Burgemeester Driek van de Vondervoort nog geen duidelijkheid: "We hebben nog geen zekerheid. Ik heb vanmorgen nog geprobeerd duidelijkheid te krijgen, maar tot nu toe heb ik die niet gekregen." Volgens de burgemeester hebben veel Nederlandse gezinnen in Lommel familie en kennissen in Bergeijk.
Zeven Nederlandse dodenAlle gewonden zijn inmiddels geïdentificeerd. Drie van hen komen uit Nederland. Ze zitten in België op school. Zeven Nederlandse kinderen vonden de dood bij het noodlottige ongeluk. Een van de slachtoffers was het nichtje van Johan Vlemmix.
De meeste Nederlandse kinderen die in de bus zaten, zaten op basisschool 't Stekske in Lommel, net over de grens bij Valkenswaard.
Minuut stilteIn het stadhuis in Lommel staan de foto's van de zeventien Lommelse slachtoffers op een rij. In het stadhuis wordt donderdag een rouwregister geopend. De scholen in België houden donderdagmiddag een minuut stilte. Woensdag gebeurde dat ook al op een aantal scholen.
Het ongeluk met de Belgische bus gebeurde dinsdagavond in een tunnel bij Saint-Luc op de A9 tussen Sierre en Sion in het zuiden van Zwitserland. In totaal kwamen 28 mensen om het leven.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.