VIDEO

C.V. Doe Mar Dillies winnaar eerste Halfvastenoptocht Oss

18 maart 2012 om 18:50 • Aangepast 2 oktober 2025 om 08:12
Enthousiaste toeschouwers zagen zondagmiddag voor het eerst de Halfvastenoptocht door de Osse binnenstad trekken. C.V. Doe Mar Dillies mocht zich de eerste winnaar noemen. De tocht vond tot op heden jaarlijks in het dorp Zeeland plaats. Eind vorig jaar werd bekend dat Zeeland ermee stopte en dat Oss de traditie voorlopig voortzet.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De Stichting Carnavals Viering Oss is de organiserende partij. De SCVO sprak van de Champions League onder de carnavalstochten. De beste deelnemers van de reguliere carnavalsoptochten uit het hele land mochten meedoen in Oss.
FeestjeEr werden voor de eerste editie meer dan vijfendertig startbewijzen afgegeven. Er deden hele grote praalwagens en prinsenwagens mee, maar ook loopgroepen. Tijdens een feestje in sporthal de Rusheuvel in Oss werden zondagavond rond halfnegen de prijzen bekend gemaakt.
Oss organiseert minstens drie keer een Halfvasteenoptocht. Daarna volgt een evaluatie en wordt bekeken of de tocht een blijvertje is voor de stad.
ZeelandIn Zeeland was dit jaar dus geen optocht. Wel stonden er vrijdag tot en met zondag tenten waarin optredens van diverse artiesten plaatsvonden. Onder meer Gerard Joling, Dean Saunders en Xander de Buisonjé gaven een optreden.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.