Ontdek
VIDEO

PSV verslaat SC Heerenveen met 1-3

21 maart 2012 om 21:30 • Aangepast 2 oktober 2025 om 02:46

PSV heeft de halve finale om de KNBV-beker in tegen Heerenveen met 1-3 gewonnen. Hoewel PSV met 1-1 de rust in ging, werd de wedstrijd al snel beslist door doelpunten van Wijnaldum en Matatv in de 46ste en vijftigste minuut. Tien minuten voor het einde stopte Tyton een strafschop van Dost.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

PSV zal het op 8 april in de Kuip in Rotterdam opnemen tegen de winnaar van het duel tussen AZ en Heracles Almelo.
SC Heerenveen sterk van startNiet PSV maar SC Heerenveen begon als beste aan de wedstrijd. PSV wist echter als eerste te scoren. Labyad stond volledig vrij en kon in de 23ste minuut de 0-1 met gemak intikken. In de 34ste minuut wist Elm SC Heerenveen weer op gelijke hoogte te brengen.
In de eerste minuut van de tweede helft kwam PSV al snel weer op voorsprong door een doelpunt van Wijnaldum. Hij haalde in de zestien uit en was keeper Vandenbussche te snel af. Matavz breidde de voorsprong in de vijftigste minuut uit tot 1-3. SC Heerenveen gaf niet op, maar zonder succes. In de tachtigste minuut volgde een strafschop nadat Bouma in de fout ging. Tyton wist het schot van Dost echter te pareren. 
Winst van het hele teamNa de wedstrijd liet trainer Phillip Cocu weten blij te zijn met het bereiken van de finale. Hij benadrukte wel dat het een prestatie van het hele team is, en dat is ook te danken aan Fred Rutten die vorig week nog werd ontslagen. "Mochten we de finale winnen dan zal ik Fred zeker als een van de eersten bellen."
Cocu gaf ook toe dat SC Heerenveen bij vlagen sterker was. "In het begin van de wedstrijd konden we niet echt grip op Heerenveen krijgen. De tweede helft startten we sterk, daar hebben we het verschil kunnen maken. Daarna heeft onze keeper ons een aantal keer goed gered. Heerenveen was toen duidelijk sterker, wij gaven veel ruimte en kansen weg.''

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.