Ontdek
VIDEO

Hoofdverdachte moordzaak Danny Gubbels gepakt in Spanje

22 maart 2012 om 16:34 • Aangepast 19 september 2025 om 04:13

De Spaanse politie heeft de vermoedelijke opdrachtgever van de dodelijke schietpartij twee jaar geleden opgepakt. Het gaat om een dertiger van Marokkaanse origine uit Amsterdam. Bij de schietpartij op het woonwagenkamp aan de Rijnauwenstraat in Breda kwam de 12-jarige Danny Gubbels om het leven.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De aanhouding vond afgelopen weekend plaats, meldt de Antwerpse misdaadverslaggever Joris van der Aa op zijn blog. Dat gebeurde volgens hem na een verzoek van de Nederlandse justitie.
Het Openbaar Ministerie in Breda wil de aanhouding niet ontkennen of bevestigen. "Volgende week komen we op de zaak terug", zegt een woordvoerder. Mogelijk dat justitie de arrestatie nog niet wil bevestigen omdat dat de verzochte uitlevering van de Amsterdammer in gevaar zou kunnen brengen. De advocaat van de familie Gubbels zei donderdagmiddag nog niet van de arrestatie op de hoogte te zijn.
CocaïneDe verdachte die is opgepakt zou de opdracht hebben gegeven om de woonwagen van de familie Gubbels onder vuur te nemen. Aanleiding zou een onenigheid zijn over een partij gestolen cocaïne. Het was volgens journalist Van der Aa niet de bedoeling om Danny Gubbels om het leven te brengen. "Zij wilden niemand verwonden, maar alleen druk op de ketel zetten."
In deze zaak zaten al drie verdachten vast. Het gaat om een Nederlander en twee Britten. Zij worden ervan verdacht de schutters te zijn die het vuur openden op de woonwagen van de familie Gubbels. De woonwagen werd doorzeefd met kogels. De schutters gebruikten daarbij automatische wapens.
De vader van Danny Gubbels zit vast in verband met een grote drugszaak. Vorig jaar oktober heeft de politie in verband met deze zaak op verschillende plaatsen grote partijen drugs gevonden.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.