Ontdek
VIDEO

Bart Brentjens wint etappe Cape Epic

29 maart 2012 om 16:06 • Aangepast 2 oktober 2025 om 06:15

Mountainbiker Bart Brentjens uit Schaijk heeft samen met teamgenoot Jan Weevers de vijfde etappe in de Cape Epic op zijn naam geschreven. Brentjens en Weevers hadden in de 119 kilometer lange etappe een voorsprong van 50 minuten op de nummers twee, een Zuid-Afrikaans koppel.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Brentjens rijdt in de Cape Epic mee in de masters-categorie en gaat daarin samen met Weevers aan de leiding. Het duo werd al drie keer derde en eindigde twee keer als tweede.
Val BoelenJeroen Boelen uit Drunen was vorig jaar nog teamgenoot van Brentjens. Hij rijdt nu samen met de Australiër Chris Jongewaard mee bij de elite. Zij kwamen in de vijfde etappe niet verder dan een dertiende plaats en staan in het algemeen klassement op de twaalfde plaats. Boelen ging zondag in de proloog hard onderuit en heeft nog steeds last van die val. 
De Cape Epic is de zwaarste marathonwedstrijd voor mountainbaikers ter wereld. De wedstrijd wordt in Zuid-Afrika verreden en duurt nog tot en met zondag.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.