Ontdek

Eis: 2,5 jaar voor neergeschoten man Someren

1 april 2012 om 15:50 • Aangepast 15 oktober 2025 om 23:02

Justitie in Den Bosch heeft maandag 2,5 jaar celstraf geëist tegen een 47-jarige man uit Someren voor poging tot doodslag op een agente en het bedreigen van een andere politievrouw. Van de eis zijn acht maanden voorwaardelijk. De man werd uiteindelijk neergeschoten door de politie.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De verdachte werd op 12 september op de Bakelsedijk in Helmond gezien met een mes. Toen agenten de man zagen, losten ze een schot. Daarop vluchtte de verdachte met zijn auto en zette de politie de achtervolging in. Tijdens die achtervolging schoot de politie meerdere keren op hem.
Bij de ontsnappingspoging zou de verdachte uit Someren een agente hebben aangereden. Ook zou hij zwaaiend met een mes tegen een hoofdagente hebben gezegd dat hij haar zou doden.
Kogel in rugDe verdachte lag na de schietpartij een tijd in het gevangenisziekenhuis in Scheveningen. Maandag was hij wel aanwezig in de rechtbank in Den Bosch. Volgens zijn advocaat houdt hij blijvend letsel over aan de schietpartij. Er zit nog altijd een kogel in zijn rug en die moet nog worden verwijderd.
Behalve de gevangenisstraf eist justitie ook ontzegging van de rijbevoegdheid voor vijf jaar. De uitspraak in deze zaak is over twee weken.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.