Gemeente Den Bosch laks in oplossen bendeproblemen
De gemeente Den Bosch heeft steken laten vallen om de problemen met jongeren in de wijk Kruiskamp de kop in te drukken. Dat zeggen diverse Bossche gemeenteraadsleden, onder wie Paul Kagie.
De wijk Kruiskamp kwam afgelopen week negatief in het nieuws nadat op twee scholen signalen van het geweldadige bendegedrag MS13 kwamen. Maar volgens wethouder Ruud Schouten zijn de problemen opgeblazen.
'Wethouder snapt er niets van'Kagie snapt er niets van dat wethouder Schouten de problemen in Kruiskamp afdoet als overdreven. "Dan heb je er als wethouder niets van begrepen!" Volgens Kagie kampt de Bossche wijk al een aantal jaren met bendeproblemen. "De jeugdbendes zijn steeds jonger, intimideren de wijk en plegen ernstige delicten."
In een brief die aan de gemeenteraadsleden werd, staat geschreven dat dertien jongens met de bende in aanraking zijn geweest. En dat is volgens Kagie niet overdreven en dus een probleem.
Aanpak problematiekMet de inzet van extra straatcoaches denkt de wethouder de problemen de kop in te kunnen drukken. Maar dat is volgens Paul Kagie niet de afgesproken oplossing. Kagie: "We hebben afgesproken dat de politie het voortouw neemt en niet een welzijnswerker! Want daar is niemand van onder de indruk!"
Ook gemeenteraadslid Frans Van Valkenburg erkent de problemen. Volgens hem heeft de gemeente wel een goede aanpak, maar niet consequent doorgezet. "Met een zachte aanpak bereiken we gewoon niks."