Advertentie
'Gele en rode kaarten voor hangjeugd in Etten-Leur werken'
23 april 2012 om 11:32 • Aangepast
29 september 2025 om 17:28
De proef met strafkaarten voor hangjongeren in Etten-Leur werpt vruchten af, zo zegt de gemeente. Het aantal overlastmeldingen daalde van 180 in 2010 naar 109 vorig jaar, een daling van 71 klachten.
De politie begon in Etten-Leur een jaar geleden met het uitdelen van strafkaarten aan hangjongeren.
25 kaartenIn totaal werden negentien waarschuwingskaarten, oftewel gele kaarten uitgedeeld en zes rode kaarten. Een rode kaart betekent straf. Dan worden de burgemeester en de ouders ingelicht, samen met Bureau Halt. De jongere krijgt dan een proces-verbaal en een bijbehorende straf. In totaal zijn het afgelopen jaar 173 hangjongeren gecontroleerd.
Etten-Leur startte vorig jaar als een van de eerste gemeenten met de proef. De politie in Breda gaat vanaf donderdag jongeren controleren met behulp van het kaartensysteem.
Advertentie
Advertentie
