Ontdek
VIDEO

Bredase wijk 't Ginneken furieus over komst daklozenopvang

14 mei 2012 om 00:36 • Aangepast 1 oktober 2025 om 22:52

De Bredase wijk 't Ginneken staat op zijn kop. Sinds kort weten de bewoners dat er een woonvoorziening komt voor dak- en thuislozen. Ze maken zich grote zorgen over de veiligheid van hun kinderen en toenemende criminaliteit. Maandagavond werden ze bijgepraat.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De gemeente organiseerde de bijeenkomst om uit te leggen wat ze van plan is. De ongeveer 150 bewoners uitten hun frustraties over het plan dat ze 'door de strot geduwd hebben gekregen'. Pas kort geleden bereikte hen het nieuws dat ze nieuwe buren kregen.
Schandalig"Het is schandalig hoe jullie opereren", zei één van hen in het gezicht van wethouder Cees Meeuwis. "Er zijn veel betere plekken in Breda waar jullie deze mensen kwijt kunnen. Waarom dicht bij onze wijk?"
Hoe de wethouder ook probeerde uit te leggen dat gezien het bestemmingsplan dit de enige geschikte plek was, hoe meer tegenstand hij kreeg. Er kwamen vooral veel vragen van ongeruste ouders. "Onze kinderen spelen en fietsen hier door de bossen. We vrezen voor hun veiligheid en willen dat het hostel ergens anders komt."
Het gaat er hoe dan ook komenVeel effect zullen de commentaren van buurtbewoners niet hebben. Het gemeentebestuur van Breda lijkt niet terug te willen komen op hun besluit. Voor het einde van dit jaar moet namelijk een goede locatie zijn gevonden. Zo niet, dan wordt overheidsgeld misgelopen. Er wordt naar gestreefd om de opvang voor het eind van dit jaar bewoond te hebben.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.