Ontdek

Ruim 35.000 mensen steunen Smolders tegen vroege vrijlaten Van der Graaf

14 mei 2012 om 10:34

Ruim 35.500 mensen hebben een petitie ondertekend om te voorkomen dat Volkert van der Graaf vrijkomt wanneer hij tweederde van zijn straf heeft uitgezeten. Dat meldde Tilburger Hans Smolders dinsdag. Hij is de voormalige chauffeur van Pim Fortuyn en initiatiefnemer van de handtekeningenlijst.

Geschreven door

Van der Graaf zou in mei 2014 vervroegd vrij kunnen komen. Hij schoot Fortuyn op 6 mei 2002 dood op het mediapark in Hilversum. In 2003 werd hij veroordeeld tot 18 jaar gevangenisstraf.
Smolders heeft 40.000 handtekeningen nodig om zijn burgerinitiatief op de agenda van de Tweede Kamer te krijgen. Die moet beslissen of de wet daadwerkelijk gewijzigd wordt.
Twee maanden te tekenenDe petitie is sinds twee maanden in de lucht. Smolders houdt de lijst nog zeker een maand open, mogelijk langer. "Aan het aantal reacties kun je zien dat het onderwerp echt leeft onder de bevolking. Dat is een signaal dat ze in Den Haag toch serieus moeten nemen", aldus Smolders.
Hij gaat woensdag een afspraak maken met staatssecretaris Fred Teeven van Justitie om verder te praten over de zaak.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.