Oisterwijk Sculptuur is na twee jaar weer terug
"Oisterwijk miste het evenement", zegt organisator Matisse Etienne. Hij vertelt hoe bedrijven uit de regio hem benaderden met het aanbod om Oisterwijk Sculptuur samen weer op poten te zetten. Daardoor heeft de tentoonstelling nu weer een basis. "2013 komt er ook. Dat durf ik nu wel te zeggen", aldus Etienne.
StadsrechtenHet is dit jaar 800 jaar geleden dat Oisterwijk stadsrechten kreeg. Etienne heeft 'zijn' kunstenaars dan ook als suggestie meegegeven iets te doen met het getal 800. Niet iedereen heeft dat gedaan, blijkt bij een korte wandeling langs de kunstenaars die hun kunstwerken opbouwen.
Maar in het werk van Monique Bastiaans zijn 800 ballen verwerkt. Zij noemt haar werk 'blauwe algen', naar een vorm van leven die al van het begin der tijden op aarde is, een mooie verwijzing naar het idee dat sommige dingen ouder zijn dan Oisterwijk.
OctopusDe 800 ballen zijn opgehoopt in nylon slangen die op het veld voor de muziekkiosk tussen de bomen hangen. Het lijkt op een veelkleurige ster of, door de opbollende poten, een hele grote octopus.
De regen en de kou van deze dinsdag maken het opbouwen van de expositie er niet makkelijker op. Maar Matisse Etienne blijft een tevreden man. "Ik ben blij dat mensen weer kunnen genieten van deze beelden. Leuk kunst kijken en dan nog even een terrasje meepikken... Het is leuk dat het weer kan".
