Ontdek

Weinig steun in Nederland voor wietpas

15 mei 2012 om 16:55 • Aangepast 30 september 2025 om 17:18

De wietpas die per 1 mei onder meer in Brabant is ingevoerd, kan op weinig steun rekenen in Nederland. Dit blijkt woensdag uit een peiling van peil.nl van Maurice de Hond. De vraag of de invoering van de wietpas een goed idee is, wordt door 61 procent van de ondervraagden met 'nee' beantwoord.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Slechts 28 procent van de ondervraagden geeft aan de wietpas een goed idee te vinden. Nederlanders vrezen vooral dat door de instelling van de wietpas de illegale handel in drugs zal toenemen. Tachtig procent van de ondervraagden geeft aan dat dit het geval zal zijn.
Slecht dertig procent van de deelnemers vindt dat softdrugs verboden moet worden. Op de vraag of het gebruik van softdrugs volledig vrij moet worden gelaten, wordt verdeeld gereageerd. 45 procent is het hiermee eens, terwijl 49 procent van de ondervraagden tegen is.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.