Schoonspringster Inge Jansen elfde in EK-finale
Inge Jansen is zaterdag bij de Europese kampioenschappen schoonspringen in Eindhoven tijdens de finale op de 3-meterplank niet verder gekomen dan de elfde plaats.
Jansen bereikte eerder op de dag als vijfde de eindstrijd, maar kon zich vervolgens niet mengen in de strijd om de bovenste plaatsen.
Europese titelDe Europese titel ging naar Anna Lindberg uit Zweden, die tot een puntentotaal van 342,75 kwam. Het zilver ging naar Ushi Freitag uit Duitsland (321,40), terwijl Olena Fedorova uit Oekraïne als derde eindigde. Jansen kreeg voor haar vijf sprongen 263,55 punten.
De Brabantse schoonspringster had bij de beste zes moeten eindigen om aan de eisen van sportkoepel NOC*NSF te voldoen om naar de Spelen van Londen te mogen. Ook een puntentotaal van driehonderd was daarvoor voldoende.
Grand Prix Sint-PetersburgNa haar veelbelovende start in de kwalificaties kon Jansen die goede lijn echter niet volhouden. Ze heeft nu nog één kans om aan die norm te voldoen. Dan moet ze bij de Grand Prix-wedstrijd van Sint-Petersburg (8-10 juni) bij de beste tien eindigen.
Vrijdag werd Jansen al achtste in finale van EK schoonspringen op de 1-meterplank.
