Ontdek

'Kwaliteit Brabants zwemwater wel in orde'

23 mei 2012 om 16:57 • Aangepast 25 september 2025 om 11:48

De waterkwaliteit van de Brabantse natuurlijke zwemgelegenheden is op dit moment in orde. Dat zegt de provincie in reactie op een rapport van de Europese Commissie dat woensdag uitkwam.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Daaruit bleek dat de waterkwaliteit van vier zwemplassen in Brabant slecht is.
Andere conclusiesVolgens een woordvoerder laat de provincie het hele zwemseizoen door de waterkwaliteit meten en is die op dit moment overal in orde. "Zijn er ineens problemen met het zwemwater, dan melden we dat op onze website." De provincie noemt het niet raar dat de onderzoekers van de Europese Commissie andere conclusies trekken.
Die onderzoekers kijken over een langere tijd terug en de metingen zijn vorig jaar gedaan en dus niet meer actueel. Zo kan het zijn dat een zwemgelegenheid twee jaar terug problemen had met blauwalg of vogelpoep en dat daardoor de Europese Commissie nog een slechte score aanhoudt. Dat laatste overkwam het Blauwe Meer in Loon op Zand.
GanzenpoepVolgens Rick van Dijk van het Blauwe Meer kwamen de Europese onderzoekers net meten toen er een troep ganzen zich ophield bij het meer. Het water was vervuild door de ganzenpoep. "Wij mogen die ganzen niet zomaar wegjagen, want ze zijn beschermd. En net op zo'n moment komen ze bij ons meten en hebben we een slechte score." Hoewel de provincie niet op de hoogte is van dit ene incident, herkent ze het probleem wel. "Vogels houden zich nou eenmaal graag op bij plassen en daardoor kunnen metingen ongelukkig uitpakken."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.