Collectief kopen en bouwen oplossing voor huizencrisis
De Stichting Droomwonen Breda is met een oplossing gekomen voor mensen die een nieuw huis willen. Zelf bouwen. Niet alleen, maar met een groepje mensen een kavel kopen en dan bouwen. Niet langer de projectontwikkelaar die bepaalt, nee de klant is koning.
In Breda was dinsdagavond een kaveldate. Grondeigenaren en potentiële huizenkopers.
Klant centraalDe tijd dat een projectontwikkelaar bepaalt wat de klant koopt en betaalt is echt voorbij. In tijden van de huizencrisis staat de klant weer centraal en deze kan met het Collectief Particuliere Opdrachtgeverschap (CPO) nu zelf bepalen waar en wat voor type huis hij bouwt of verbouwd. Menno de Lange, voorzitter van DroomwonenBreda is daarvan overtuigd.
Nummer 2Kavel nummer 2 vlakbij Prinsenbeek ziet een stelletje wel zitten. Nu is het kavel nog een weiland. Ze denken vierenhalf jaar tijd nodig te hebben om er een woning op te laten bouwen.
"Als starter is het nu onmogelijk om een goede hypotheek te krijgen", vertelt het stel. "Als we dit kavel met anderen kunnen kopen en gezamenlijk de huizen kunnen laten bouwen, zijn we zeker veertigduizend euro goedkoper uit. En we hebben dan ons droomhuis."
