Waslabel Bavaria V-dress: verboden om jurk in stadion te dragen
Het vorige Bavariajurkje zorgde tijdens het WK voetbal in Zuid-Afrika in 2010 voor veel opschudding. Een groep vrouwen droeg de Dutchdress tijdens de WK-wedstrijd van Nederland tegen Denemarken. Dat zou de officiële sponsors in het verkeerde keelgat geschoten zijn omdat er zo gratis reclame voor bavaria werd gemaakt.
AansprakelijkheidHet zou kunnen zijn dat Bavaria zichzelf wil indekken met het waslabeltje zodat de Lieshoutse brouwer niet aansprakelijk gesteld kan worden voor eventuele schade in verband met sponsorcontracten.
Een andere mogelijkheid is dat de UEFA heeft geleerd van de acties van de FIFA tijdens het WK en dit waslabeltje uit voorzorg heeft opgelegd aan Bavaria. Het kan natuurlijk ook een grote grap zijn. Bavaria staat er nu inmiddels om bekend op een ludieke manier marketing te bedrijven.
Bob van Oosterhout is eigenaar sportmarketingbureau Triple Double. Hij kan wel lachen om de actie van Bavaria. "Ik zie het als een leuke stijlvolle grap van de bierbrouwer. Het is een leuke knipoog. En het is toch wel heel opmerkelijk dat niemand het labeltje gezien heeft terwijl de jurkjes toch al een aantal weken in omloop zijn."
StripactMisschien hoopt de bierbrouwer dat vrouwen die het label pas in het stadion ontdekken spontaan de jurk uittrekken. Wereldwijde media-aandacht gegarandeerd.
Bavaria was woensdagavond niet bereikbaar voor commentaar.