Burgemeester Niederer van Roosendaal wil onderzoek naar lekkende spoorwagons
Burgemeester Jacques Niederer van Roosendaal heeft zijn ongenoegen geuit over het derde incident in kort tijd met een lekkende spoorwagon bij station Roosendaal. Hij wil dat de zaak tot op de bodem wordt uitgezocht.
Niederer reageert ontstemd: "Het is nu de derde keer op rij dat de gemeentelijke brandweer met groot materieel moet uitrukken en dat treinreizigers in en rond Roosendaal stranden. Het beroep dat wordt gedaan op de hulpdiensten is groot, treinreizigers ondervinden steeds hinder en de impact op de gemeente is groot."
VeiligheidscontroleVolgens Niederer hebben de problemen te maken met de nieuwe manier waarop de wagons gecontroleerd worden. De wagons worden sinds enkele maanden in Roosendaal door de Nederlandse autoriteiten gecontroleerd. Voorheen reden ze door naar rangeerterrein Kijfhoek in Zuid-Holland.
De burgemeester vindt dat de veiligheidscontrole juist op de plaats moet gebeuren waar het transport vertrekt. Niederer gaat de vervoeders en overheden via een brief wijzen op hun verantwoordelijkheden. Hij wil dat de problemen voor eens en altijd zijn opgelost.
Lekkage viel meeVrijdagochtend werd het treinverkeer rond het station stilgelegd vanwege een lekkende Belgische ketelwagen op het rangeerterrein. De lekkage van slechts enkele druppels bleek uiteindelijk mee te vallen. Ook op dinsdag 15 mei en woensdag 11 april waren er problemen met Belgische wagons.