VIDEO

Ongeval arrestantenbus A59: 'Inzittende had nooit zo vervoerd mogen worden'

4 juni 2012 om 19:39
nl
Eén van de drie inzittenden die dinsdagochtend gewond raakte bij een ongeval met een arrestantenbus in Nuland, had nooit in de bus vervoerd mogen worden. Dat zegt de advocate van de 15-jarige Limburgse inzittende. Het busje met drie arrestanten kwam door nog onbekende oorzaak op de A59 tegen de vangrail en belandde op z'n kant.
Geschreven door

De 15-jarige jongen uit Limburg was uit huis geplaatst en verblijft in een jeugdzorginstelling, maar hij is geen gedetineerde. Dat zegt zijn advocate, die een klacht gaat indienen. De jongen werd vanwege een diefstal dinsdag naar zijn strafzaak gebracht, maar advocaat Floor Oehlen vertelt dat hij niet in een gevangenis zat.
Geen gordelsVolgens haar is het vreemd dat de jongen door een bus van de Dienst Justitiële Inrichtingen werd vervoerd, omdat de andere inzittenden wel gedetineerden waren. De bus had geen gordels. "De jongens zijn door het oog van de naald gekropen". Haar cliënt maakt het inmiddels goed en heeft het ziekenhuis kunnen verlaten.
Een woordvoerder van het ministerie zei geen uitspraken te kunnen doen over individuele partijen. Hij wijst er wel op dat er afspraken zijn gemaakt met de gesloten jeugdzorg over het vervoer. Jongeren die onder die overeenkomst vallen, worden apart vervoerd door de Dienst Vervoer en Ondersteuning. Zij worden dus niet samen in één bus gezet met volwassen gedetineerden die naar de rechtbank moeten, aldus de woordvoerder.
VerwondingenDe inzittenden zijn na het ongeval door voorbijgangers uit het busje bevrijd. Volgens een politiewoordvoerder is niemand gevlucht. Twee justitiemedewerkers gingen ter controle naar een dokter. De bestuurder heeft verklaard dat hij niet weet hoe het ongeval kon gebeuren. Of de arrestantenbus door toedoen van anderen van de weg is geraakt wordt nog wel onderzocht, aldus de woordvoerder.  Het busje was op weg vanuit Nijmegen naar het gerechtsgebouw in Den Bosch.
Na het ongeluk werd één rijbaan op de A59 bij Nuland in de rijrichting naar Den Bosch afgesloten.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.