Bredanaar 'zes van Breda': 'Ik hoop op gerechtigheid'
"Ik ben ontzettend opgelucht", zegt een van de zes Bredanaars die jarenlang vastzat voor de moord op Oma Mok uit 1993 tegen dagblad De Telegraaf. De Bredanaar, die tien jaar cel kreeg, hoopt dat de werkelijke moordenaar alsnog wordt gepakt.
"Want ook ik ben slachtoffer van deze afschuwelijke zaak." De drie mannen en drie vrouwen uit Breda werden in 1994 veroordeeld omdat ze Oma Mok in een Chinees Restaurant in Breda gedood zouden hebben. Nu lijkt het erop dat die veroordeling niet blijkt te kloppen.
Verzuimd te verifiërenDe politie kwam het zestal op het spoor nadat de link werd gelegd met andere misdrijven. Volgens advocaat Geert-Jan Knoops (advocaat van drie van hen) verzuimde het rechercheteam destijds om te verifiëren of de misdrijven wel echt waren gepleegd, zo vertelt hij tegen de krant.
Rechtszaak herzienTot dusver zijn er volgens Parket -Generaal van het Openbaar Ministerie in Den Haag nog geen aanwijzingen dat de zaak rondom de moord heropend kan worden. Eerder werd al duidelijk dat het zestal wisselend heeft gereageerd op het verzoek om de moordzaak op Oma Mok te herzien. De Hoge Raad beslist voor het einde van het jaar of deze zaak wordt heropend.
