VIDEO

Relikwieën gestolen uit kerk Rijsbergen

13 juni 2012 om 12:05 • Aangepast 23 april 2020 om 08:04
nl
Het bot van de bovenarm van kardinaal Johannes Frankenberg en andere relikwieën zijn gestolen uit de Sint Bavokerk in Rijsbergen. De koster ontdekte dit dinsdagochtend. Via een omgebogen tralie zijn de dieven in de sacristie en daarmee in de kerk gekomen.
Geschreven door

"De waarde van de gestolen spullen is niet hoog in materieel opzicht. Immaterieel is de schade wel heel groot", vertelt pastoor Frans Verheije. "We hebben een permanente expositie van de relikwieën in onze kerk. Ik stond met mijn mond vol tanden toen ik voor de lege vitrine stond."
ProfessioneelDe inbraak zag er voor de pastoor professioneel uit. "Misschien zijn ze gestoord tijdens hun daad. Ze hadden nog meer mee kunnen nemen. Maar nu is er een belangrijk deel van de geschiedenis van Rijsbergen weg."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.