Ontdek
VIDEO

Vrachtverkeer weg, vogels terug in Klutsdorp

20 juni 2012 om 16:11 • Aangepast 1 oktober 2025 om 16:52

Opnieuw is een stuk van de nieuwe snelweg A4 geopend tussen Halsteren en Steenbergen. Anderhalve kilometer asfalt is open gegaan voor verkeer. Dat betekent dat doorgaand verkeer niet meer door Lepelstraat en Klutsdorp hoeft. De oude Steenbergseweg is daar afgesloten. De buurt is opgelucht dat er een einde is gekomen aan de enorme drukte. De weg oversteken was soms bijna onmogelijk.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Buurtbewoners zeggen dat ze de vogeltjes weer horen in plaats van het denderende vrachtverkeer. Dag en nacht reden vele duizenden auto's en vrachtwagens over de 80-kilometerweg. Bijna allemaal verkeer dat hier niets te zoeken heeft maar op doorreis is tussen bijvoorbeeld de Rotterdamse haven en Parijs en de kortste route kiest.
De Steenbergseweg staat bekend als 'dodenweg' omdat er naar verhouding veel verkeersslachtoffers vallen. Er staan aan weerszijden bomen die ook de sporen dragen van ongelukken. De hoop is dat er een einde komt aan de ongelukken als alle verkeer straks over de snelweg kan.
Aanleg A4Nu er opnieuw een stuk snelweg ligt, zijn Lepelstraat en Klutsdorp verlost van de drukte. De Steenbergseweg wordt straks een lokale weg en geen doorgaande weg meer. Er komt net buiten Klutsdorp nog wel een fietsbrug.
De A4 wordt de kortste snelwegverbinding tussen de wereldhavens van Rotterdam en Antwerpen. Er wordt nog hard gewerkt aan het ontbrekende stuk tussen Klutsdorp en Dinteloord. De grootste klus is momenteel de aanleg van het aquaduct in de Steenbergse haven. Eind volgend jaar is alles klaar en gaat de A4 open.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.