Ontdek

Meer geluidsoverlast in Brabant door goederentreinen

21 juni 2012 om 13:06

Tienduizenden omwonenden van spoorlijnen krijgen de komende jaren meer geluidsoverlast door voorbijrijdende goederentreinen. Dat berekende het meetinstituut Geluidsnet in opdracht van de Volkskrant.

Geschreven door

Eén van die trajecten is de spoorlijn van Meteren naar Eindhoven. De gemeenten Vught en Boxtel die daar aan liggen klagen daar al lang over. Bewoners in het oosten van het land worden het zwaarst getroffen en dan vooral 's ochtends vroeg en 's avonds laat.
Toename goederenvervoerDe overlast stijgt omdat het Rijk een sterke toename van het goederenvervoer verwacht. Daarnaast wil de spoorsector op drukke lijnen in de Randstad en Noord-Brabant elke tien minuten een stoptrein en een intercity laten rijden. Om daarvoor ruimte te maken, wordt het goederenverkeer naar de ochtenden en avonden verplaatst.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.