Nadia Petrova via Kirsten Flipkens naar finale Unicef Open
Nadia Petrova is finaliste op het Unicef Open-tennistoernooi in Rosmalen. De Russin klopte in de halve finale vrijdag de Belgische Kirsten Flipkens in twee sets.
De eerste set pakte Petrova met 6-4. En in de eerste game van de tweede set brak ze Flipkens opnieuw. Een korte regenpauze bracht Flipkens geen nieuwe hoop. Ze vocht als een leeuw, maar verloor de tweede set uiteindelijk met 6-2. "Ik miste een beetje frisheid vandaag", vertelde Flipkens tegen Omroep Brabant. "Petrova was gewoon sterker, daar moet je eerlijk in zijn."
Daverende verrassingFlipkens bereikte het hoofdtoernooi in Rosmalen via de kwalificaties. Daarin rekende ze af met de Australische Karolina Wlodarczak (6-3 en 6-4) en de Russin Nina Bratchikova (7-5 en 6-2). In de eerste ronde van het hoofdschema zorgde 'Flipper' vervolgens voor een daverende verrassing voor de als eerste geplaatste Samantha Stosur opzij te zetten (7-6 en 6-3).
Die goede vorm hield ze vast in de twee daaropvolgende ronden. Daarin klopte ze de Russische Daria Gavrilova (7-5 en 7-6) en de als zesde geplaatste Roberta Vinci (6-3 en 7-6). Nadia Petrova was echter een maatje te groot voor haar.
Nu Urszula RadwanskaPetrova neemt het in de finale zaterdag op tegen de Poolse Urszula Radwanska. Die profiteert van het terugtrekken van Kim Clijsters. De Belgische toptennisster moest vrijdag opgeven met een buikspierblessure.
Petrova favorietPetrova is op papier favoriet voor de eindzege. Zij won al meerdere grote prijzen en is in Rosmalen als achtste geplaatst, terwijl Radwanska uit het kwalificatietoernooi komt.
Petrova rekende op weg naar de halve finale al af met Kiki Bertens (6-2 en 6-4), de Spaanse Anabel Medina Garrigues (7-5 en 6-3) en de als derde geplaatste Dominika Cibulkova uit Slowakije (6-2 en 6-0).
Radwanska versloeg in het kwalificatietoernooi de Zwitserse Belinda Bencic (6-2 en 6-3) en Audrey Bergot uit Frankrijk (6-3 en 6-4) en klopte in het hoofdtoernooi achtereenvolgens de Kazachstaanse Ksenia Pervak (4-6, 6-1 en 6-4), de als vierde geplaatste Italiaanse Flavia Pennetta (2-6, 6-1 en 6-1) en de Zweedse Sofia Arvidsson (6-2 en 7-6).
Kim ClijstersDe halve finale die Radwanska vrijdag tegen Kim Clijsters zou spelen ging niet door. Clijsters trok zich terug met een buikspierblessure.
