VIDEO

Meer Brabanders op CDA-kandidatenlijst

22 juni 2012 om 10:00
nl
Het landelijk bestuur van het CDA gaat meer Brabanders op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen zetten. Zestien Brabantse partijprominenten vroegen hierom in een brief aan voorzitter Ruth Peetoom. Dat meldt het Eindhovens Dagblad.
Geschreven door

Onder de zestien prominenten zijn Marcel Wintels, Gerrit Braks en Frank Houben. De initiatiefnemer is de Bossche burgemeester Ton Rombouts. De zestien vinden dat er op de huidige advieslijst (pdf, 100kb) van het CDA te weinig Brabanders staan, zeker nu Elly Blanksma (plaats vier) zich heeft teruggetrokken om burgemeester van Helmond te worden.
De briefschrijvers willen tenminste drie tot vier Brabanders bij de eerste 24 op de lijst. Madeleine van Toorenburg is nu als vijftiende, de hoogst geplaatste Brabander. Zij is ook de enige in de top 24, de Boxmeerse wethouder Erik Ronnes staat op nummer 25.
Brabant als wingewestVolgens initiatiefnemer Rombouts was de brief nodig omdat Brabant een groot wingewest is voor het CDA. "Het is niet goed voor het CDA als de kieslijst niet herkenbaar is voor Brabant. Dat kost stemmen."
Het landelijk bestuur komt op het partijcongres op 30 juni met een aangepaste lijst. Daarop staan meer Brabanders op een hogere plaats. Rombouts is tevreden met deze toezegging.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.