Ontdek

Zes Brabanders op kandidatenlijst D66

22 juni 2012 om 15:01 • Aangepast 30 september 2025 om 09:00

In de top 25 van de kandidatenlijst van D66 voor de Tweede Kamerverkiezingen staan zes Brabanders. De partij presenteerde vrijdag zijn lijst met 25 verkiesbare kandidaten voor de verkiezingen van 12 september.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Hoogste Brabander op de lijst is de Bredase Wassila Hachchi op plaats twaalf. Eén plek lager op de lijst staat Fatma Koser Kaya, die opgroeide in Bergen op Zoom. Michiel Verkoulen uit Helmond volgt op plaats zeventien. Een plaats daaronder staat Femke Dingemans uit Kaatsheuvel.
Ook Bredanaar Paul de Beer heeft een plaats weten te veroveren op de kandidatenlijst van D66. Hij staat op plek 21. Laagst genoteerde Brabander is Eelco Keij, die zijn naam op nummer 25 terugziet. Keij woont momenteel in New York, maar komt uit Berkel-Enschot.
Andere partijenEerder presenteerden GroenLinks, SP en PvdA hun kandidatenlijst met daarop enkele Brabanders. Op plaats vier van de CDA-kandidatenlijst stond een Brabantse, Elly Blanksma uit Eindhoven, maar zij trok zich terug als kandidaat om burgemeester van Helmond te worden. Het landelijk bestuur van het CDA vindt dat er nu te weinig Brabanders op de lijst staan en komt in actie.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.