TU Eindhoven maakt van Nederland alsnog wereldkampioen voetbal
Nederland is wereldkampioen voetbal, bij de robots. Het team Tech United van de Technische Universiteit in Eindhoven behaalde deze titel. In Mexico City won het robotteam zaterdagavond in de finale van MRL uit Iran.
Het werd uiteindelijk 4-1 voor de Eindhovense robotvoetballers in de eindstrijd van de RoboCup. Bij rust stond het 2-1. In de halve finale had Tech United meer moeite met Portugal: 3-2.
Het was de vijfde keer op rij dat Tech United de finale van het mondiale evenement bereikte, maar het was pas de eerste titel. Teamleider Robin Soetens zei dolblij te zijn, na vier keer als tweede te zijn geëindigd. De door de studenten gemaakte robots voetballen helemaal zelfstandig. Soetens: "We hebben altijd te mooi willen spelen, maar nu hebben we echt geoefend op overspelen, het maken van een-tweetjes en positiespel."
Eindhoven bij de topHet team doet al sinds 2005 mee aan de RoboCup. "Nu hebben we echt wel laten zien dat Eindhoven bij de top hoort als het om roboticaonderzoek gaat", aldus Soetens. De robotvoetbalcompetitie is opgezet om het roboticaonderzoek te verbeteren. Achter de schermen van de Nederlanders staan twintig teamleden paraat: studenten, promovendi en wetenschappelijke staf.