Ontdek
VIDEO

Robotvoetbal-wereldkampioenen TU/e gehuldigd op bordes stadhuis Eindhoven

24 juni 2012 om 22:40 • Aangepast 1 oktober 2025 om 16:16

Het robotvoetbalteam van de Technische Universiteit Eindhoven dat afgelopen weekeinde wereldkampioen werd in Mexico, is maandagavond gehuldigd door de gemeente. Onder het oog van een kleine tweehonderd toeschouwers werden de Eindhovenaren op het bordes van het stadhuis geprezen door wethouder Joost Helms.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De begeleiders hadden één robot meegenomen naar de bordesscene. Die kreeg als presentje een flesje olie en een gereedschapset.
Maandagmiddag landden de kampioensrobots en hun begeleiders op Schiphol. Daar werden ze verwelkomd door studenten van de TU/e en familieleden.
Eerste wereldtitelHet robotvoetbalteam pakte zaterdagavond in Mexico de wereldtitel door een zege op Iran. Het was de eerste keer dat de Eindhovenaren de titel pakten. De TU/e had vier keer eerder een WK-finale verloren.
Nog net geen PSV-taferelenDe huldiging van de robotvoetballers trok dus iets minder publiek dan een huldiging van PSV, maar wellicht is dat volgend jaar anders. Dan is het WK voetbal voor robots namelijk in Eindhoven en hopen de TU/e-studenten hun titel te kunnen verdedigen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.