Opera Zuid en Brabants Orkest brengen Madama Butterfly op Bossche Parade
Het was tot het laatst spannend of de Opera aan de Parade dit jaar wel door zou gaan. Nog maar een paar weken geleden tekende er een sponsor die het gat in de begroting dicht kon maken. Meteen daarna gingen de betrokken organisaties aan de slag om de zaken rond te krijgen.
Japanse bruidMadama Butterfly vertelt het verhaal van een Japans meisje dat trouwt met een Amerikaanse officier. Zij neemt het huwelijk serieus, voor hem is het niet meer dan een aangenaam tijdverdrijf. Als de officier na een poosje vertrekt, blijft zijn Japanse bruid jaren op hem wachten. Als hij terugkomt, is hij inmiddels getrouwd met een Amerikaanse vrouw.
De voorstelling van Opera Zuid ging in mei in première in Eindhoven. Daarna ging de veelgeprezen voorstelling met de Koreaanse Soojin Moon als Madama Butterfly op tournee. De openluchtvoorstelling in Den Bosch is voor het grote publiek de laatste kans om de opera te zien.
VoorbeschouwingOmroep Brabant blikt uitgebreid vooruit op de live-uitzending van volgende week dinsdag. De voorbeschouwing staat nu al online en wordt maandagavond ook uitgezonden op televisie.