Cancellara wint proloog; De Kort en Kruijswijk tevreden met start Tour
In de straten van Luik is zaterdagmiddag de 99ste Tour de France begonnen, met een proloog over 6,4 kilometer. De Zwitser Cancellara won en mocht de eerste gele trui aantrekken. De twee Brabanders, Steven Kruijswijk uit Nuenen en Koen de Kort uit Liempde, kijken tevreden terug op hun start.
Voor debutant Steven Kruijswijk is het in de proloog vooral zaak om de schade beperkt te houden. Hij deed zeven minuten en 43 seconden over de afstand en werd daarmee 92e. "Je gaat hier gewoon van start en geeft je maximaal", aldus Kruijswijk. "Je weet dat je 20 à 25 seconden gaat verliezen op de echte mannen. Daar kan ik mee leven. Volgende week komen mijn etappes eraan."
En zo'n eerste Tour, dat is niet niks, zo merkte ook Kruijswijk. "Eenmaal op het podium is er toch wel het besef dat je aan je eerste Tour begint en dan komen toch wel zenuwen en wat spanning. Ik heb al veel rondes gereden, maar dit is toch wel weer een stapje hoger."
Koen de Kort 72eKoen de Kort reed de proloog drie seconden sneller en eindigde in 7:40 als 72e. "Ik heb het gewoon goed gedaan zo", zei De Kort. Het is zijn eerste Tour sinds 2009. "Dit is waar je bij wilt zijn en het summum voor een wielrenner."
