Ontdek

Btw voor voorstellingen en concerten omlaag naar zes procent

30 juni 2012 om 09:36 • Aangepast 1 oktober 2025 om 15:15

Door de btw-verlaging zouden bezoekers van voorstellingen en concerten vanaf zondag minder geld hoeven te betalen voor een kaartje. Toch hoeft dit niet overal in Brabant zo te zijn.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De btw op podiumkunsten gaat omlaag van negentien naar zes procent, wat eerder door vijf partijen in de Tweede Kamer was aangekondigd in het zogenoemde Lenteakkoord.
Het tarief was op 1 juli vorig jaar nog verhoogd naar negentien procent, wat in de meeste gevallen in de kaartprijzen werd doorberekend. De partijen die in april een bezuinigingsakkoord sloten, wilden die verhoging echter teniet doen. Een deel van de Brabantse theaterwereld reageerde enthousiast op het plan.
PrijsverlagingTheaters, schouwburgen, producenten en festivalorganisatoren berekenen de btw-verlaging door in de toegangsprijzen. Het lagere tarief komt met name ten goede aan het publiek, zo menen brancheverenigingen de Vereniging van Vrije Theaterproducenten en de Vereniging van Schouwburgen en Concertgebouwdirecties.
De vraag is echter of bij alle theaters de prijzen omlaag gaan. Directeur Rob van Steen van Theaters Tilburg zei eerder juist te vrezen voor de btw-verlaging. Hij had de eerdere btw-verhoging bij naar schatting de helft van de kaartjes niet doorberekend aan het publiek. Die kosten moest hij voor eigen rekening nemen. Het gaat nu volgens hem te ver om de prijzen te verlagen voor het publiek, zo zei hij eerder.
CompensatieDegenen die de afgelopen periode kaartjes kochten of een abonnement afsloten voor voorstellingen ná 30 juni, krijgen het btw-voordeel in principe niet terug. Sommige theaters zouden denken aan het verstrekken van tegoedbonnen of andere manieren voor compensatie.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.