Ernest Faber weg bij Nederlands elftal: 'Richt me nu op PSV'
Ernest Faber stopt als assistent-trainer van het Nederlands elftal. Zijn contract was gekoppeld aan dat van bondscoach Bert van Marwijk, die vorige week opstapte, en is derhalve van rechtswege ontbonden. Dat maakte de voetbalbond KNVB maandag bekend. "Ik ga me nu volledig op PSV richten."
Faber heeft ook zelf aangegeven onder een nieuwe bondscoach niet beschikbaar te zijn richting het WK 2014. De oud-international wil zich volledig richten op zijn werkzaamheden bij PSV, waar hij assistent van Dick Advocaat is. Phillip Cocu had eerder al aangegeven na het EK te stoppen als assistent-bondscoach.
'Verbonden aan Bert'"Ik ben meteen na onze uitschakeling bij het EK een week met mijn gezin op vakantie geweest. Dat was voldoende. Het EK was niet goed. Teleurstellend. Maar het beste is om dan niet bij de pakken neer te zitten, maar om aan nieuwe dingen te beginnen."
Door zijn tijd bij het Nederlands elftal heeft Faber een goed beeld gekregen over wat het betekent om een bondscoach te zijn. "Daar moet je echt een goede coach voor zijn, dat weet ik wel. Van Bert heb ik veel geleerd. Toen hij stopte, wist ik eigenlijk meteen al dat ik ook zou stoppen bij Oranje."
Wijzer gewordenHoewel Faber al succesvol is geweest bij FC Eindhoven, wordt hij toch vooral gezien als een aankomende trainer. De ervaringen die hij bij het EK met Oranje heeft opgedaan, neemt hij dan ook de rest van zijn carrière mee. "De drukte van een groot toernooi. Het groepsproces, de media, de organisatie, het voorbereiden van trainingen en wedstrijden. Het zijn allemaal dingen die me als beginnend trainer wijzer hebben gemaakt."
Faber betreurt de beslissing van Van Marwijk om te stoppen. De bondscoach kreeg tijdens het EK veel kritiek over zijn speelwijze en opstelling. De vraag of hij Van Persie én Huntelaar samen moest opstellen werd zelfs een nationale discussie. Welke rol heeft Faber daarin achter de schermen gespeeld? "Het complete verhaal ga je van mij niet horen maar ik kan je verzekeren dat we er echt alles aan gedaan hebben om succes te hebben. Maar het was simpel: we kregen te veel doelpunten tegen en scoorden te weinig."
Alle energie voor PSV"Ik ben blij dat ik nu weer volop aan de slag kan bij PSV. Het wordt een belangrijk jaar voor de club en daar hebben we alle energie voor nodig. Voor mijn gevoel was het al snel duidelijk dat ik na het EK vol voor PSV wil gaan. Ik heb nog even met wat mensen overlegd, maar ik was er vlug uit. Bij PSV heb ik nog een hoop mooie dingen te doen."
