Ontdek

Brabantse voetbalclubs vrezen gevolgen Lenteakkoord

8 juli 2012 om 19:32

De Brabantse voetbalclubs maken zich zorgen over de gevolgen van het Lenteakkoord. Daarin zoekt de regering naar geld om het begrotingstekort te dichten. Daarbij houdt ze ook de hand op bij de voetbalclubs.

Geschreven door

De regering wil topsalarissen extra belasten en kosten voor politie-inzet doorberekenen aan de clubs. Bij PSV gaat het om een bedrag van 5 miljoen euro.Ook NAC, Willem II en RKC verwachten veel geld kwijt te zijn aan politieinzet. Daarover gaan de clubs met de KNVB in gesprek.
RKC heeft 'mazzel'"We hebben de 'mazzel' dat we niet zoveel te besteden hebben. We hebben dus geen last van die heffing op topinkomens. Die vijf miljoen van PSV gaan we niet halen. En met een begroting van 4,5 miljoen euro kunnen we dat niet eens betalen. Dat zou het einde voor RKC betekenen. We moeten nog inventariseren hoeveel het ons echt gaat kosten", aldus voorlichter Dick Teunen van RKC Waalwijk.
Willem II geen topsalarissenWoordvoerder René Vermetten van Willem II: "We hebben geen topinkomens dus die heffing hoeven we niet te betalen. Dat scheelt enorm. Wel maken we ons druk om de kosten voor politie-inzet. Wie bepaalt de grootte van de politieinzet? En draait de club op voor alle kosten, ook wanneer de club denkt het te redden met een kleinere politieinzet bij een bepaalde wedstrijd? Daarover gaan we in gesprek met de KNVB."
Gevolgen NAC onduidelijkBij NAC weten ze nog hoeveel de nieuwe regels gaan kosten. "We hebben nog geen beeld wat de gevolgen voor NAC Breda zijn. We gaan snel om de tafel zitten. Woensdag moet duidelijk zijn wat de kostenpost zal zijn", zegt communicatie-manager Perry Hendriks
KNVB spreekt zorgen uitEerder sprak de KNVB al zijn zorgen uit over de mogelijke gevolgen van het politieke akkoord. Uit een doorberekening blijkt dat de clubs komend seizoen door de voorgestelde maatregelen gezamenlijk 45 miljoen euro extra kwijt zijn.
De bond heeft een brief gestuurd aan de fractievoorzitters van de Eerste Kamer, waarin gesteld wordt dat het Nederlandse voetbal erg hard wordt aangepakt en dat clubs geen tijd hebben om hierop in te spelen. “Dergelijke lasten kunnen van invloed zijn op het voortbestaan van sommige clubs”, aldus de KNVB in een eerdere reactie.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.