VIDEO

Gasselse broers uit RTL-programma Welcome Home moeten misschien hun boerderij uit

10 juli 2012 om 21:16
nl
Guido en Joris Sprengers uit Gassel hebben een prachtig opgeknapte woonboerderij, maar ze moeten binnenkort er waarschijnlijk noodgedwongen uit. De boerderij werd onlangs van onder tot boven opgeknapt door het RTL-programma Welcome Home, maar er blijkt geen woonbestemming op het pand te zitten.
Geschreven door

“Het was al wel bekend dat er een agrarische bestemming op zit,” zegt Guido (21). “Het vreemde is alleen dat dit al twintig jaar het geval is. We hebben er altijd mogen wonen. Het werd gedoogd. Nu wil een buurman zijn agrarisch bedrijf uitbreiden en volgt de provincie de letter van de wet. Dat kunnen wij ons voorstellen, maar we willen hier niet weg.”
PetitieDe broers wonen met z’n tweeën in de boerderij. Hun vader overleed bijna een jaar geleden aan slokdarmkanker. De broers namen het huis over, waar ze binnenkort dus misschien uit worden gezet. Om dat te voorkomen is een petitie op internet gestart. Ruim zeshonderd mensen betuigden al hun steun.
De gemeente Grave zit met de kwestie in de maag. Een woordvoerder: “We vinden het een heel vervelende situatie. Wij zijn er niet happig op om te handhaven. We gaan kijken of we het bestemmingsplan kunnen aanpassen, maar daar moet de provincie ook mee instemmen. We zoeken dus naar een oplossing.”

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.