Advertentie
Hacker website Frans Bauer en Simpel.nl vrijgelaten
12 juli 2012 om 13:00 • Aangepast
1 oktober 2025 om 13:20
De 43-jarige man uit Ede die dinsdag werd aangehouden op verdenking van inbraak in het digitale klantenbestand van telecomaanbieder Simpel.nl, is donderdagavond op vrijgelaten. Dat maakte justitie vrijdag bekend. Hij kwam op de server door een fout in de website van Frans Bauer.
De man heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Hij zegt dat hij uit nieuwsgierigheid de database met klantengegevens is binnengedrongen. Het onderzoek duurt voort, justitie beslist later of de man vervolgd zal worden.
Toegang tot e-mailadressen De digitale inbraak kwam vorige week aan het licht. De man heeft toegang gehad tot een bestand met e-mailadressen van mensen die via een recente campagne klant zijn geworden van Simpel. De website van de volkszanger stond op dezelfde server als Simpel.nl. Daardoor kon de hacker nadat hij had toegeslagen op de site van Bauer, ook bij de gegevens van andere websites komen.
Het gaat om een bestand van circa twaalfduizend klanten. Onderzocht wordt of gestolen gegevens in omloop zijn gebracht.
Advertentie
Advertentie
