TU/E-onderzoekers ontwikkelen nieuw type 'ratelgeheugen'
De constructie van dit ‘ratelgeheugen’ verscheen zondag op de site van het gezaghebbende Nature Nanotechnology. De eerste auteur van het artikel is de Eindhovense promovendus Jeroen Franken. Eind mei verscheen in Nature Communications een artikel over het manipuleren van magnetische bits in een nanodraad. Hier schreef Franken ook al aan mee.
Over het verband tussen de beide artikelen zegt Franken op de website van de TUE: “Het zijn in principe twee losstaande vindingen, maar in een volgende stap zouden beide concepten gecombineerd kunnen worden om een zaagtandlandschap te maken dat je met het elektrische veld kunt aan- of uitzetten. Die programmeerbaarheid zou veel nieuwe opties voor devices opleveren.”
Met de technologie zou je computer en je telefoon een stuk sneller kunnen worden. Ook hoef je ze dan minder snel op te laden omdat de batterij langer mee kan gaan. Naar verwachting zal het nog jaren duren voordat de nieuwe technologie daadwerkelijk in consumentenapparaten te vinden zal zijn.