Ontdek

Brabantse ziekenhuizen hebben moeite met doorsturen van declaraties

19 juli 2012 om 14:23 • Aangepast 25 september 2025 om 21:09

Ziekenhuizen verwijten verzekeraars dat ze niet met voorschotten op de proppen komen, maar zelf zijn ze laat met het doorsturen van declaraties. Zorgverzekeraar CZ uit Tilburg heeft voor 2012 nog maar van vijf ziekenhuizen declaraties gekregen, daarvan is het St. Elizabethziekenhuis in Tilburg het enige Brabantse.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het is niet zo dat ziekenhuizen pas geld krijgen van de verzekeraar nadat ze hebben gedeclareerd. "Na een mondelinge overeenkomst schieten wij al het geld al voor, voordat we het mondeling eens zijn over de prijs bevoorschotten we 75 procent," volgens een woordvoerder van CZ.  "Dit hebben we met alle Brabantse ziekenhuizen zo geregeld." Zo is er dit jaar al voor 600 miljoen euro aan voorschotten uitgekeerd.
Een ander 'moeilijk' punt dat onderhandelingen tussen verzekeraars en ziekenhuizen lastig maakt, is dat de onderhandelbare zorg is uitgebreid met ingang van dit jaar van 20 naar 70 procent. De twee partijen zitten veel om de tafel om te praten over de prijs en hoeveelheid afspraken. Meestal gaat dit om de 60 meest voorkomende ingrepen, die voor 80 procent de zorg bepalen.
Traag declaratiegedragCZ bevestigt de trage doorkomst van declaraties, maar vindt het wel te verklaren. Ziekenhuizen hebben sinds kort een nieuw systeem voor declaraties en dat werkt vaak nog niet helemaal vlekkeloos. Vandaar dat declaraties vaak laat komen. "We vinden dat ziekenhuizen wel wat hoog van de toren blazen, een deel van het probleem ligt bij hen," zegt CZ.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.