VIDEO

Zeldzame gaffellibel terug in Brabant

31 juli 2012 om 19:30
nl
Het lijkt erop dat zich een nieuwe soort libel in Brabant heeft gevestigd. Dat zegt Mark Scheepens van Waterschap de Dommel. Het gaat om de gaffellibel, die tot nu toe alleen in Limburg voorkwam, en die nu al vier keer gezien is langs de Dommel bij Valkenswaard.
Geschreven door

Volgens deskundigen is de soort sinds 1935 niet meer gezien in Brabant. Zeker omdat een van de vier waarnemingen een vrouwtje betrof dat eitjes aan het leggen was, durft Scheepens te hopen op definitieve vestiging van de gaffellibel in Brabant. Of dat zo is moet volgens hem de komende jaren blijken.
Veel zuurstof Dat de libel zich nu weer thuisvoelt bij de Dommel heeft alles te maken met de verbeterde waterkwaliteit. Scheepens: "Voor de gaffellibel moet het water goed stromen en veel zuurstof bevatten." 
Volgens hem is de komst van de gaffellibel een belangrijk teken dat de inspanningen van het waterschap om de waterkwaliteit verbeteren resultaat hebben.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.