Ontdek
VIDEO

Lars Boom kopman in Eneco Tour

1 augustus 2012 om 12:48 • Aangepast 30 september 2025 om 12:39

De wielerploeg van Rabobank heeft Lars Boom uit Vlijmen aangewezen als kopman voor de Eneco Tour. Dat is een etappewedstrijd uit de World Tour door Nederland en België.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

,,Met een ploegentijdrit, een individuele tijdrit en de koninginnenrit over de Muur van Geraardsbergen ligt er een kans voor Lars Boom'', meldde het Nederlandse wielerteam donderdag.
Boom was deelnemer aan de Olympische Spelen in Londen. Hij fietste zowel in de wegrace (11e) als in de tijdrit (22e). ,,Lars is in goeden doen en met de tijdritten moeten wij met de besten mee kunnen. De koninginnenrit ligt Boom, we zouden hoge ogen moeten kunnen gooien in het klassement'', aldus ploegleider Nico Verhoeven.
Naast het klassement heeft Verhoeven zijn zinnen gezet op een ritzege. ,,We hebben Theo Bos, Mark Renshaw en Graeme Brown in de ploeg. We verwachten een aantal massasprints; daarin moeten we een rol spelen.''
ContadorDe Eneco Tour zal dit jaar met name aandacht krijgen doordat de Spaanse oud-tourwinnaar Alberto Contador zijn rentree maakt na zijn  dopingschorsing. Andere grote namen die meedoen zijn Tony Martin, sprinters Marcel Kittel en André Greipel, David Millar en Tom Boonen.
De Eneco Tour start maandag 6 augustus in Waalwijk en eindigt zondag 12 augustus in het Vlaamse Geraardsbergen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.