Dressuurbondscoach Sjef Janssen aan beterende hand
Het gaat weer beter met Sjef Janssen. De man van amazone Anky van Grunsven en bondscoach van de Nederlandse dressuurploeg was vrijdagmiddag weer gewoon aanwezig bij de dressuurwedstrijd van het Nederlands team in Greenwich Park.
Janssen was de afgelopen dagen grieperig en dat werd donderdag erger. Daarop werd de medische staf gealarmeerd. Dit met het oog op zijn medische voorgeschiedenis, Janssen is in november geopereerd aan een goedaardige hersentumor. Teamarts Cees-Rein van den Hoogenband sprak toen al geruststellende woorden.
Dankzij die geruststellende woorden was Van Grunsven gewoon actief tijdens de eerste dressuurwedstrijd. Ze zette met Salinero een keurige score neer: 73,480 procent. Ook Patrick van der Meer kwam die dag in actie. Hij verdiende met Uzzo een score van 70,912 procent.
Gal erg sterkVrijdag is het de beurt aan Edward Gal en Adelinde Cornelissen. Gal reed vrijdagmiddag een fraaie Grand Prixwedstrijd met Undercover. De combinatie kreeg een jurywaardering van 75,395 procent. Die score bracht Gal in de tussenstand van het individuele klassement voorlopig op de zesde plaats, drie posities boven drievoudig olympisch kampioene Van Grunsven. Cornelissen komt later op de dag in actie.
'King Edward'Imke Schellekens uit Hooge Mierde, die net buiten de olympische dressuurploeg viel, was op Facebook onder de indruk van Gals prestatie. "Dit was een wereldklasserit van Edward en Undercover. Zelfs de juryleden waren in shock. Diep respect voor 'King Edward'. Het totale resultaat had nog hoger mogen zijn."
