Ontdek

Steven Kruijswijk tweede in wielerronde Utah

12 augustus 2012 om 12:13 • Aangepast 1 oktober 2025 om 04:19

Wielrenner Steven Kruijswijk is tweede geworden in de slotetappe van de Ronde van Utah. De Nuenense Raborenner eindigt op de negende plaats in het algemeen klassement. De Amerikaanse etappekoers werd gewonnen door de Zwitser Johann Tschopp.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

In de laatste etappe was de Amerikaan Levi Leipheimer de sterkste. Hij was in de rit over 121 kilometer 49 seconden sneller dan Kruijswijk.
'Sterk nummer'Kruijswijk wekte met zijn prestatie verbazing van bij eigen ploegleiding. Kruijswijk had aan de voet van de slotklim nog een lekke band gekregen. "Ik dacht dat het gebeurd was toen hij lek reed", reageert ploegleider Frans Maassen op de website van de Raboploeg. "Vijf kilometer onder de top kwam ik weer bij de kopgroep en toen zat Steven erbij. Dat was een sterk nummer van hem."
Wilco KeldermanHet 21-jarige talent Wilco Kelderman verspeelde in de laatste twee etappes de jongerentrui. Maassen was desondanks vol lof. "Op kracht en klasse heeft hij het nog lang volgehouden."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.