Ruiter Ludger Beerbaum wint GP-wedstrijd in Valkenswaard
Ludger Beerbaum heeft zaterdag in Valkenswaard de Grote Prijs van Nederland op zijn naam geschreven. De Duitse springruiter bleef met zijn hengst Chaman in twee rondes foutloos. Niemand kon in de barrage tippen aan zijn tijd van 41,32 seconden. Beerbaum verdiende met zijn zege 94.000 euro.
De Amerikaan Richard Spooner werd met zijn paard Cristallo tweede. De Zweed Rolf-Göran Bengtsson legde met Carusso La Silla beslag op het brons.
Beerbaum vertelde na afloop dat Valkenswaard een van zijn favoriete wedstrijden is. "De faciliteiten hier zijn uitstekend en ik heb hier altijd geluk." De tropische temperatuur in Valkenswaard was volgens hem niet van invloed op de GP. "Paarden hebben geen problemen met de hitte. De warm-up arena was in de schaduw, dus het kon niet beter."
Edwina Tops-Alexander leidtDe GP-wedstrijd in Valkenswaard maakt deel uit van de Global Champions Tour. Na negen etappes - Lausanne, Wenen en Abu Dhabi volgen nog - gaat de Australische amazone Edwina Tops-Alexander aan de leiding in het algemeen klassement met 189 punten. Zij houdt de Duitser Christian Ahlmann en Bengtsson achter zich. De echtgenote van organisator Jan Tops strandde met haar toppaard Cevo Itot du Château al in de eerste manche, evenals Leopold van Asten uit Duizel, Eric van der Vleuten uit Mierlo, Albert Zoer en Wout-Jan van der Schans.
In het algemeen klassement is Harrie Smolders uit Hooge Mierde de beste Brabander. Hij staat 24e.
