Tiental RKC Waalwijk pakt punt bij ADO Den Haag
RKC Waalwijk is er zondag net niet in geslaagd om ook het tweede competitieduel in winst om te zetten. De ploeg van Erwin Koeman leidde in de voorlaatste minuut nog met 2-1 bij ADO Den Haag, maar een benutte vrije trap zorgde uiteindelijk voor een 2-2 eindstand.
Teddy Chevalier was de grote man aan Waalwijkse zijde. Op aangeven van Robert Braber zette hij RKC na een klein kwartier op voorsprong, al had ADO het antwoord snel paraat via Vito Vormgoor (1-1).
Rood Bandjar, Chevalier scoortNa de rust leek het de verkeerde kant op te gaan met RKC toen Sigourney Bandjar met zijn tweede gele kaart moest inrukken. Chevalier had echter andere ideeën en profiteerde in de 89ste minuut van een verdedigingsfout om RKC weer op voorsprong te zetten.
De Waalwijkers dachten de buit binnen te hebben, maar Danny Holla schoot in blessuretijd de gelijkmaker achter Jeroen Zoet. Daarna mocht RKC niet klagen, want Holla schoot een tweede vrije trap nog tegen de paal.
'Penalty door de neus geboord'Koeman en ADO-collega Maurice Steijn waren het na afloop op één punt volledig met elkaar eens. "Er is ons een strafschop door de neus geboord", foeterde Koeman, verwijzend naar een curieus moment halverwege de eerste helft. Steijn: "In mijn ogen had RKC een penalty moeten krijgen." Scheidsrechter Jeroen Sanders wees in eerste instantie ook naar de stip na een duel tussen Florian Jozefzoon en Aaron Meijers, maar draaide die beslissing na overleg met zijn grensrechter terug. "Ik beschermde de bal met mijn lichaam", zei Jozefzoon over dat veelbesproken moment. "Hij pakte vervolgens mijn voet met zijn benen."
Steijn ("hij gebruikte goed zijn lichaam") en Koeman ("een schouderduw mag toch in het voetbal?") vonden ook dat Sanders bij zijn beslissing had moeten blijven.
